1. Zalaszántói buddhista sztúpa • Egyházi létesítmény » TERMÉSZETJÁRÓ - FÖLDÖN, ...
  2. Zalaszántói béke sztúpa (videó) | Lótusz
  3. Radisson béke hotel budapest
  4. Zalaszántói béke sztúpa zalaszántó

Ezt az összeget a Dél-Koreából érkező nagyvonalú, köszönetet érdemlő pénzügyi támogatás, valamint sok európai adakozás révén lehetett előteremteni. Magyar építészek és egy magyar építkezési vállalat vállalta a munkát. Osztrák köz- és magán támogatások segítségével 1992. márciustól szeptember végéig elkészülhetett a Sztupa. Őszentsége, a 14. Dalai Láma, Tenzin Gyatso, 1993. június 17-én ünnepélyes keretek között nagy örömmel avatta fel a Sztupát. Tiszteletreméltó Bop Jon (Sunim) kérésére, aki a Béke Sztúpa Alapítvány elnöke, Őszentsége Drikung Kyabgon Chetsang 2004-ben kinevezte Tiszteletreméltó Lama Konchok Lhundupot és Tiszteletreméltó Lama Konchok Jigmetet rezidens dharma-tanítóknak a zalaszántói Béke Sztúpához. Őszentsége Drikung Kyabgon Chetsang, 2007. április 21-én felszentelte a felújított Sztúpát, majd ezt követően tanításokat adott 1 héten keresztül. Sugározzon a Béke Sztúpa innen az Emberi Jogok Parkjából, mindent átható, békeszerető gondolkodást az egész világba!

Zalaszántói buddhista sztúpa • Egyházi létesítmény » TERMÉSZETJÁRÓ - FÖLDÖN, ...

  • Közigazgatási és igazságügyi minisztérium céginformációs
  • Béke
  • Buddha maradványait őrzik Európa egyik legnagyobb sztúpájában Zalaszántón | Sokszínű vidék
  • Cafeteria 2019. – lehetőségek és buktatók - Adó Online
  • Zalaszántó béke sztupa
  • Béke hotel budapest
  • Sümeg hotel kapitány programok
  • Gyermek kuckó: Mészöly Miklós: Visszajött a répa
  • Zalaszántói béke sztúpa (videó) | Lótusz

Zalaszántói béke sztúpa (videó) | Lótusz

Bop Jon (Jin Soo Lee) dél-koreai buddhista szerzetes elhatározta, hogy Magyarországon vagy Csehországban, felépít egy Buddha-szentélyt, amely a béke, boldogság, megvilágosodottság szimbólumát képviseli. Hazánk mellett döntött. A Balaton-felvidéken, keresve a megfelelő helyet. Hosszas keresgetés után sem talált olyan helyet, ahol megnyugtatóan elfogadja a lakosság egy ázsiai vallás "szent" épületét. Az 1990-es októberi választásokat követően falu polgármestere felajánlotta Zalaszántó közigazgatási helyén a sztupa megépítését. Ezt azonban topográfiai kutatómunka előzte meg, amely kiderítette, hogy a Világosvár nevű hegyre korábban más kultúrájú népek nem építkeztek, nem hagytak örökséget. A veszprémi püspök is tudomásul vette és elfogadta a szentély megépítését. Az építkezést kb. egy évvel egy szertartás előzte meg, melyen a Föld lelkét keresték és ezáltal kijelölték a sztupa helyét, majd a magyar állam szívélyes támogatásával megkezdték a sztupa építését. Az építési költség főképpen a dél-koreai nép adakozásából, valamint az osztrák emberek adományából gyűlt össze (kb.

Radisson béke hotel budapest

Egyházi létesítmény · Nyugat-Dunántúl / A zalaszántói buddhista sztúpa este fénykép: Pálvölgyi Krisztina, Magyar Természetjáró Szövetség A zalaszántói sztúpa fénykép: Burger Barna, Magyar Természetjáró Szövetség A zalaszántói sztúpa Tátika várából fénykép: Farkas Péter, Magyar Természetjáró Szövetség fénykép: Attila Gulyás, Magyar Természetjáró Szövetség A hely Európa egyik legnagyobb sztúpáját fedezhetjük fel a Zalaszántó melletti, 316 méteres Kovácsi-hegyen, az Emberi Jogok Parkjában. Az építmény méretével és színével már távolról felhívja magára a figyelmet. Bop Jon dél-koreai buddhista szerzetes az 1990-es évek elején fejébe vette, hogy valamelyik rendszerváltó országban buddhista szentélyt épít. Így is történt: miután a kutatómunkák megállapították, hogy a Kovácsi-hegyen korábban más kultúra nem telepedett meg, az erdei tisztás közepén megkezdték a munkálatokat. Az adományokból létrehozott épület 1992-ben készült el; 1993. június 17-én személyesen a 14. Dalai Láma, Tenzin Gyaco szentelte fel a zalaszántói Béke Sztúpa 30 méter magas és 24 m átmérőjű épületét.

Zalaszántói béke sztúpa zalaszántó

Az építési költség – megközelítőleg 40 millió forint – főképpen a dél-koreai nép adakozásából, valamint az osztrák emberek adományából gyűlt össze. A kivitelezést magyarok végezték. A 24 méter átmérőjű és 30 méter magas építményben elhelyezték Buddha földi maradványát, amely a tibeti Potala-palotából került Indiába, – a mindenkori Dalai Láma száműzött helyére -, majd onnét Svájcba került a buddhista iskolába. Az ereklye elhelyezésével a zalaszántói sztúpa szent zarándokhellyé vált. Európában ma csupán ez a szentély tartalmaz eredeti Buddha-ereklyét. Zalaszántó polgármestere már a kezdetekkor megbizonyosodott arról, hogy a Dalai Láma tudtával épül a szentély. Bécsben találkoztak is, és a világbékéért épített épületet személyesen a XIV. Dalai Láma (Tendzin Gyaco) avatta fel 1993. június 17-én. Érdekesség A zalaszántói Sztúpa teljesen zárt, úgy épült, hogy csak körbe járható. Mindezt úgy érdemes megtenni, hogy a jobb vállunk legyen a sztúpa felé. A három szint pedig a test, lélek és szellem hármasságát szimbolizálja.

Sun, 18 Jul 2021 10:11:15 +0000