Ez a két számjegy az első két számjegynél alacsonyabb és magasabb is lehet, a 8-11. számjegy függvényében. Tükrözi azt a szintet, amelyen a képzést teljesítette a képzésben részt vevő személy. A 14-15. számjegy sorszám, amellyel az azonos szintű rész, elágazó, ráépülő képzéseket különböztetik meg (példáinkban: 00, 02, 02, 01, 01, 02). Jegyzetek Szerkesztés Források Szerkesztés Jogszabályok Szerkesztés 2011. törvény a szakképzésről 37/2003. (XII. 27. ) OM rendelet az Országos Képzési Jegyzékről 150/2012. rendelet az Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzék módosításának eljárásrendjéről 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 229/2012. (VIII. 28. rendelet a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról 2011. törvény a nemzeti felsőoktatásról OKJ Szerkesztés Országos Modultérkép Országos Képzési Jegyzék Lásd még Szerkesztés International Standard Classification of Education (ISCED)

Gki képzés

Az alapfokozat az első felsőfokú végzettségi szint, amely feljogosít a mesterképzés megkezdésére. Az alapképzésben szerzett szakképzettség jogszabályban meghatározottak szerinti munkakör betöltésére jogosít. Az alapképzés képzési és kimeneti követelményei határozzák meg, hogy milyen szakképzettséget lehet szerezni az alapképzésben. A gyakorlatigényes alapképzési szakokban egy félévig tartó szakmai gyakorlatot (a továbbiakban: szakmai gyakorlat) kell szervezni. A szakmai gyakorlat teljesítése feltétele a záróvizsgára bocsátásnak. Az alapképzésben legalább száznyolcvan kreditet – szakmai gyakorlat esetén legalább kettőszáztíz kreditet – kell és legfeljebb kétszáznegyven kreditet lehet teljesíteni. A képzési idő legalább hat, legfeljebb nyolc félév. " – A 2005. évi CXXXIX. törvény a felsőoktatásról Az említett kormányrendelet mellékletében lévő táblázatban feltűnően kevés a több éves képzés, amiből arra lehet következtetni, hogy az OKJ nem teljes körű, azaz a nappali képzés keretében szerezhető végzettségek, szakképesítések itt nem lelhetőek fel minden esetben.

A már megkezdett képzések változatlan feltételek mellett kifutó rendszerben – de legfeljebb a 2015/2016-os tanévben – fejezhetők be. " Az Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzék módosításának eljárásrendjéről szóló 150/2012. rendelet A régi és az új OKJ-ban egyaránt szereplő adatok Szerkesztés Ez a lap vagy szakasz tartalmában elavult, korszerűtlen, frissítésre szorul. Frissítsd időszerű tartalommal, munkád végeztével pedig távolítsd el ezt a sablont! A vonatkozó kormányrendelet 1. melléklete (táblázat 5. sora szerint 9 oszlopban) tartalmazza az OKJ-ben kötelezően szereplő adatokat: Szakképesítés azonosító száma Szakképesítés megnevezése Szakképesítés köre és hozzátartozó szakképesítés megnevezése Szakmacsoport Jegyzékbe kerülés éve Kizárólag iskolai rendszerben oktatható Maximális képzési idő FEOR szám A szakképesítésért felelős miniszter A 15 jegyű OKJ számot az 1. (hét számjegy) és a 3. (nyolc számjegy) oszlopban szereplő számok mutatják. "(5) Az alapképzésben alapfokozat (baccalaureus, bachelor) és szakképzettség szerezhető.

Első

  1. Ikrény eladó családi ház magyarul
  2. A sötét lovag teljes film
  3. Legjobb bio kozmetikumok
  4. Pretty little liars 4 évad 6 rész vad 6 resz indavideo
  5. Death note 11.rész magyar felirattal
  6. Tortabirodalom: Tortasuli 11. - Egyszerű marcipán virágok készítése
  7. Battlefield 3 multiplayer letöltés ingyen
  8. Alpha fs kerékpár login
  9. Lágyéksérv műtét után duzzanat
  10. Lux aeterna jelentése magyarul » DictZone Angol-Magyar szótár
  11. Augusztus 20 légiparádé program

Erre utal a szakképesítés megnevezéséhez kapcsolódó kevés kimeneti 55-ös (felsőfokú érettségivel) és 61-es (felsőfokú felsőfokúval) kód is. Ez utóbbinak bemenete lehetne az 55-ös kód (pl. nem található orvos-mérnök, mérnök-közgazda stb. ); ez azt is jelentheti, hogy kevés a felsőfokú képzettséget igénylő továbbképzés Magyarországon. Az új OKJ felépítési irányelvei Szerkesztés Moduláris szakmaszerkezet A moduláris szerkezet azt jelenti, hogy a rokonszakmák közös tudásanyagát mostantól ugyanaz a követelménymodul tartalmazza. Így, aki egy szakma megszerzése során sikeres vizsgával teljesített egy bizonyos modult, annak nem kell abból ismét vizsgáznia, és a második szakma tanulásakor felmentést kaphat a tananyag egy – az első szakma keretében már megismert – része alól is. Rész-szakképesítések Ezek segítségével lehetővé válik, hogy az se maradjon szakma nélkül, aki az elkezdett képzést valamiért nem tudja befejezni, illetve a vizsgán nem tud minden feladatot az elvárt szinten teljesíteni. Az így megszerzett rész-szakképesítések – amellett, hogy akár az elhelyezkedést is lehetővé teszik – azt is biztosítják, hogy később a már megszerzett ismeretek beszámításával folytathassuk a tanulást.

Elágazások, ráépülő szakképesítések A szakképesítések ezentúl sokkal szorosabb kapcsolatban állnak egymással, így – amellett, hogy az OKJ is átláthatóbbá válik – hatékonyabb képzési pályák (például egymásra épülő szakmák megszerzése) jöhetnek létre. Szakképesítések száma A korábbi OKJ 800 szakmájával szemben az új OKJ-ban csak 400 van, ez azonban messze nem jelenti azt, hogy csökkent volna a szakmakínálat. Egy soron belül ugyanis több elágazást, ráépülő szakképesítést is találhatunk. Ha ezeket összeszámoljuk, akkor az eddiginél több, 1000 fölötti megszerezhető szakmát kapunk. Új típusú OKJ-szám Az új Képzési Jegyzék bevezetésével az OKJ-azonosító is megváltozik. Az eddig 8 számjegyű kód helyét egy hosszabb, 15 számból álló azonosító veszi át, ami maga is leírja az adott szakma helyét a rendszerben, az OKJ-szám is tükrözi ezentúl az egyes szakképesítések kapcsolatát, viszonyát. A 15 számjegyű OKJ-t általában szakmai jogszabályok is tartalmazzák.

  1. Tej és tojásmentes süti
  2. Replika órák boltja
  3. Két veronai nemes
  4. Nemzeti dohánybolt szekszárd nyitvatartás
  5. Gyászjelentés nyomtatvány letöltése karaoke
Fri, 23 Jul 2021 12:10:39 +0000