Ha ezt 3 évig csinálod és nem veszed ki a pénzt addig, akkor a kamatadó a TBSZ miatt 8%, 5 év után 0%. A TBSZ egyetlen hátránya, hogy ha 5 év előtt veszed ki a pénzt, akkor a kincstár nem vonja le automatikusan a kamatadót, hanem azt neked kell bevallanod és befizetned, ez egy kis plusz adminisztráció, viszont ennek az előnye, hogy a kamat addig is tovább kamatozik. A papírokat bármikor eladhatod, nem kell megvárnod az 1 évet, de ha a jegyzést követően 3 hónap letelte előtt adod el, akkor a kamat egy részét elbukod. (ez minimális kockázat) A legmagasabb banki kamat sem kockázatmentes Nincs kockázatmentes befektetés. Ez egy opció. Én sem tudom, hogy a kamatok milyen irányba fognak elindulni. A kötvények árfolyama is leeshet, persze attól még ez az egyik legbiztonságosabb befektetési forma. Az állam is csődbe mehet, bár nem valószínű, és ha igen, annak előjelei lesznek. Ez nem minősül befektetési tanácsadásnak, én mindössze a saját véleményemet és meglátásomat írom le. Nem ismerem az te élethelyzeted, sem céljaid, így nem tudok pontosat mondani, de még ha ismerném is, nem vagyok jós.

Legjobb banki betti kamatok 2016

Ők egy évre 2, két évre 2, 3, három évre pedig 2, 8 százalékos éve kamatot ígérnek. A Cetelemnél még a látra szóló betét is 1, 5 százalékos kamatot fizet, ami jóval magasabb annál, amit a legtöbb bank a lekötésekre adna. Devizás akciók is vannak Néhány banknál devizában is lehet viszonylag magas kamattal betétet lekötni. Az MNB honlapja szerint a legnagyobb kamatot most Magyarországon az OTP török lírás betétjére lehet kapni, egy hónapra évi 7, 25, három hónapra 7, fél évre 6, 766, egy évre pedig 6, 5 százalékos kamatot fizet a hitelintézet. A török alapkamat viszont ennél jóval magasabb, 16, 5 százalékos, igaz, az elemzők a csökkenésére számítanak. A Bank of China nem meglepő módon kínai jüanban kínál akciós betétet magánszemélyeknek. A legmagasabb kamat 12 hónapos lekötésnél érhető el: 3, 6 százalékos. Ennél talán több embert érdekelhet a Sberbank dollárbetétje. Az orosz tulajdonban lévő hitelintézet az új dollárbetétekre évi 2 százalékos kamatot fizet 90 napos futamidőre. A Sopronbanknál minél hosszabban köti le az ügyfél a dollárjait, annál magasabb a kamat, 12 hónapra már 1, 8 százalékos.

Érdemes körülnézni az ajánlatok között Bizonyos magasságban már nem érdemes kutakodni Fotó: Azénpénzem 2016. július 21. A történelmi mélypontra süllyedt betéti kamatok között alig találni igazán vonzót, azonban akad még a mezőnyből kiemelkedő ajánlat – ha nem is feltétlenül a legnagyobb bankoknál. Az akcióknál fontos figyelembe venni, hogy vannak-e feltételei a magasabb kamatnak, vagy feltétel nélkül is hozzá lehet jutni. A kapcsolt befektetéseknél pedig nem árt tisztában lenni a kockázatokkal. Történelmi mélypontra süllyedtek a betéti kamatok, májusban már csak átlagosan 0, 58 százalékot kínáltak a bankok a lekötött betétre, ezen belül az éven túli lekötésre 1, 22 százalékot adtak. Négy évvel ezelőtt még 6, 7 százalék volt az átlagkamat, igaz, akkor a jegybanki alapkamat is 7 százalékon állt, ma pedig mindössze 0, 90 százalék. Az egyetlen vigasztaló a megtakarítóknak az lehet, hogy közben az infláció is csökkent, jóllehet a mai kamatok fényében azt kellene tudni, hogy egy év múlva hol áll majd.

Új pénzre nagyobb kamat A Gránit az új ügyfeleket és a friss pénzt is díjazza, ha nem is 3 százalékos, de az átlagosnál magasabb kamatokkal. Az új ügyfelek három hónapra 2, 2 százalékos kamatot kaphatnak a lekötésükre, a régiek az új pénzre ennél valamivel kevesebbet 2, 15 százalékot és csak két hónapra. Van még akció azoknak is, akik a bank prémium (platinum) bankkártyáját használják, velük is gáláns a bank, ők egy éves lekötésre kapnak 2, 4 százalékos kamatot, ha ezzel a bankkártyával havonta legalább 20 ezer forintot költenek. A Magyar Állampapír Plusznál (máp+) megszokott sávos kamatozással is kapható a banknál bankbetét évi 2, 6 százalékos átlagos kamattal, egészen hosszú futamidőre, 24 hónapra. A 2, 60 százalékos egységes betéti kamatlábmutató (ebkm) feltétele, hogy az ügyfél a betétlekötés teljes ideje alatt rendelkezzen a betétszámlához kapcsolódó aktivált bankkártyával, amellyel ez idő alatt minimum 480 ezer forintot kell elköltenie. A főleg fogyasztási hiteleiről ismert Cetelem is díjazza a hosszú távú elköteleződést, náluk viszont ehhez elég simán lekötni a pénzt.

legjobb banki betti kamatok video
  • Legjobb banki betti kamatok 2016
  • Legjobb banki betti kamatok hd
  • Legjobb banki betti kamatok new
  • Szabálysértések miatt az MNB bírságot vetett ki a GREEN PASS Utalványkibocsátó Kft.-re
  • Szépségszalon - Budapest VI. 6. kerület Terézváros
  • Legjobb banki betti kamatok 100
  • Roaming 1 zóna országai 2
  • Alpintechnikai tanfolyam - Gozo blogja
  • Közeli hozzátartozó - Adózóna.hu
  • Olcsó kosárlabda cipő

Létezik 3 százalékos kamatot fizető bankbetét több hitelintézetnél is. Igaz, több feltétele is van a magas kamatnak, amivel általában új és elkötelezett ügyfeleket szeretnének szerezni a bankok. 2303 forint - a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint pontosan ennyit kamatozik most egy év alatt átlagosan egy egymillió forintos bankbetét a 15 százalékos kamatadó levonása után. A lekötött betétek átlagos kamata a lakosságnál augusztusban csupán 0, 27 százalékos volt, de volt már az idén olyan hónap is, hogy mindössze 0, 24 százalékot fizettek a bankok, ami azt jelenti, hogy egymillió forint egy év alatt alig 2 ezer forintot hoz lekötve. Negatív nem lehet A kamatok mehetnek még lejjebb is, de nulla alá nem eshetnek be, ha lakossági ügyfélről van szó. A vállalati ügyfeleknek viszont kínálhatnak a hitelintézetek negatív kamatot is. Bármennyire alacsony is a hitelintézetek által kínált kamat, a lakosság betétállománya történelmi csúcsközelben van, augusztusban 9100 milliárd forint fölött volt.

Legjobb banki betti kamatok 2017

Ha ezt hasznosnak találta, lájkolja és kövesse az azénpénzem facebook oldalát. Annak érdekében pedig, hogy ne maradjon le az érdekesebb írásokról, iratkozzon fel hírlevelünkre!

+ 3% Prémium Magyar Államkötvény 2017/L 3 év 4, 70% Infl. + 3% Kamatozó Kincstárjegy 1 év 2, 50% Féléves Kincstárjegy 6 hónap 2, 25% Kincstári Takarékjegy Plusz 1 év 2, 75% Kincstári Takarékjegy 1 év 2, 50% * változó kamatozásúnál az első kamatperiódusban Forrás: Államadósság Kezelő Központ Szerző: Lovas Judit Címkék: betéti kamat, állampapír, bankbetét, kamat, lekötés, bankok, legjobb kamat, kamatcsökkentés, legrosszabb betéti kamat, akciós kamat Kapcsolódó anyagok 2015. 02. 13 - Ezek a legmagasabb kamatok 2015. 01. 16 - Tényleg ezek a legjobb kamatok? 2014. 12. 19 - Itt kapja a legtöbb kamatot a pénzére További kapcsolódó anyagok

Ennek ellenére azt mondhatom, hogy én is fektetek állampapírba és jelenleg egy jó opciónak tűnik. Biztonságos, és kiszámítható. Költségei szinte nincsenek is. Én elégedett vagyok a kincstárral, minden szempontból versenyképes a bankokkal. Kérdésed van? Vitatkoznál? Írd meg kommentben, vagy nekem személyesen! Tanácsot, véleményt kérnél? Kérj személyes, vagy ingyenes online pénzügyi tanácsadást! Szívesen tanulnál a pénzügyekről? Íme, egy 14 napos, ingyenes kihívás és tréning! Szeretnél szakértői segítséget? Kérj valódi pénzügyi tanácsadást!

legjobb banki betti kamatok na

Az ügyfelek minimum 10 ezer, maximum 10 millió forintot köthetnek le akciósan. Mobilbankosok előnyben A Gránit Banknál is sorjáznak az akciós betétek, három százalékos kamatot ott is elérhetnek az ügyfelek kétféleképpen is. Az egyik a Gránit Pay betét, amely három hónapos lekötésre ad évi 3 százalékos kamatot. Ennek feltétele a mobilos fizetési alkalmazások használata, pontosabban az, hogy a betétlekötés ideje alatt havonta legalább 20 ezer forint értékű, mindösszesen legalább 60 ezer forint értékű Gránit Pay vagy Apple Pay érintéses mobilfizetéssel lebonyolított vásárlást bonyolítson le az ügyfél. Nemrég számoltunk be róla, hogy az ügyfelek szeretik az ilyen szolgáltatásokat, különösen az iPhone-osok körében népszerű a mobilfizetés. A másik 3 százalékos kamattal kecsegtető konstrukció a szintén három hónapos tripla3 betét. Az akciós kamat feltétele itt az, hogy a betétlekötés ideje alatt havonta legalább 20 ezer forint értékű, összesen legalább 60 ezer forintnyi bankkártyás vásárlást hajtson végre az ügyfél, és a betétlekötéssel érintett bankszámlájáról a betét lekötési idő alatt legalább egyszer csoportos beszedést vagy állandó átutalást indítson el.

Az MNB legfrissebb adatai szerint augusztus végéig összesen 250 milliárd forint hagyta ott bankokat, miközben befektetési alapba augusztus végéig 473 milliárd forint érkezett. Ez a szeptemberi számokkal együtt már azt jelenti, hogy 528 milliárdot tettek ide a befektetők. Állampapírba pedig - az MNB és az ÁKK legutóbbi számait összeadva arra juthatunk, hogy - kilenc hónap alatt körülbelül 233 milliárd forint érkezett idén a lakosságtól. Nem csoda, hiszen a lakossági állampapírok kamatai rávernek a legtöbb betéti ajánlatra (lásd táblázatban a cikk végén! ). A forint kamatok már olyannyira leestek, hogy több banknál – mint nemrég erről beszámoltunk – nemcsak összeérnek a deviza és a forint kamatok, hanem van, ahol az euróra adott kamat magasabb. Nos, a bankok egy része most gyorsan orvosolta a lehetetlennek tűnő állapotot; a CIB, az Erste, a K&H és a Raiffeisen egyszerűen csökkentették az euró betétek kamatát, sőt az utóbbi kettő a dollárnál is vágott. Ha nem pénzről lenne szó, akár viccesnek is találhatnánk, hogy a K&H Bank képes az egy és a két hónapra lekötött euróra 0, 01 százalékra fizetni, ami valójában nulla, hiszen még adó is terheli (nem is beszélve a bankköltségekről).

Thu, 22 Jul 2021 04:14:12 +0000