Köztudott, hogy a C-vitamint természetes formájában szívódik fel a leghatásosabban, erre a célra a csipkebogyó a legalkalmasabb. Friss vagy szárított bogyójából a hatóanyagokat hideg vizes áztatással vonjuk ki. Fokhagyma és gyömbér A táplálkozásunk során észrevétlenül is magunkhoz vehetjük a növényi hatóanyagokat. A fokhagyma allicin nevű hatóanyaga elősegíti a koleszterinszint csökkenését – együnk mindennap friss fokhagymát, vagy fokhagymakapszulát. A gyömbérben lévő anyagok bizonyítottan gátolják a koleszterin lerakódását, alkalmazhatjuk nyersen, forrázva teaként vagy kapszula formájában.

Koleszterin csökkentő teakeverék BioWell

  • Magas koleszterin elleni tea room
  • Koleszterin csökkentő teakeverék BioWell
  • Legfiatalabb balaton átúszó
  • Magas koleszterin elleni tea cup
  • Magas koleszterin elleni tea house
  • Magas koleszterin elleni tea set

A vérzsír nélkülözhetetlen szerves vegyület, ám ha jelenléte az egészséges mértéket meghaladja, komoly kockázatokkal kell számolnunk: az erek elmeszesednek, magas vérnyomás, vérrögök alakulhatnak ki, ezért a megelőzés ez esetben is nagyon fontos. Ebben is segítségünkre lehetnek a gyógynövények. Az érelmeszesedés a magas koleszterinszint velejárója, ezért fontos, hogy a vér koleszterinszintjét normalizáljuk, illetve a meszes plakkok kialakulása ellen megelőzésképpen igyuk a koleszterincsökkentő hatású gyógynövények teáit. Gyógyteák Népgyógyászati megfigyelések alapján ajánlható koleszterinszint-csökkenésre az ösztörűs és az orvosi veronika, valamint a tyúkhúr teája. Napi egy csésze tyúkhúr tea néhány hét alatt jelentősen csökkenti a koleszterinszintet. Reggel éhgyomorra fogyasszuk, és szokásos módon forrázással készítsük. Vitaminnal a koleszterin ellen A gyógynövények mellett ne feledkezzünk el a C-vitamin és az E-vitamin pótlásáról sem. A C-vitamin erősíti az artériák kollagén szerkezetét, az E-vitamin megelőzi a vérrögök kialakulását.

magas koleszterin elleni tea 2016

így a csomag (4 tasak) összesen 200 gr gyógyteát tartalmaz, mely 1 havi adagnak felel meg. Teáink a FITODRY Gyógy- és Fűszernövény Feldolgozó Kft. termékei. További kapcsolódó cikkünk: Korunk mumusa a koleszterin? Ha van kérdésed vagy véleményed, ne tartsd vissza magad! Csak regisztrált és bejelentkezett felhasználók szólhatnak hozzá. Nem vagy bejelentkezve!

Jobb, ha ismerjük ezeket: életet menthet. 2012. 06. 04. Meszesedés Meszesedés esetén a nyaki erekre, gerincre, csigolyákra a fokhagymás almaecet használatát javasolja Gyuri bácsi külsőleg és belsőleg egyaránt.

Ám ezt inkább előzzük meg úgy, hogy a fent ismertetett módszerekkel magunk vesszük kézbe az ügyet.

A "jó" HDL koleszterin ezzel szemben segítőkészen szállítja a túl sok koleszterint a májunkba, ahol az epe lebontja ezt és beleink eltávolítják az így keletkezett anyagokat. Vagyis a HDL értékek növelése nagyon is kívánatos, mert ez védi "munkájával" érfalainkat. A családorvos egészségi állapotunk alapján tudja, mikor van szükségünk gyakoribb laborvizsgálatra, hogy a kívánatos értékeket, illetve az ettől való eltéréseket megállapítsák. (A célértékek: össz-koleszterin 3, 90-5, 20, ebből a HDL koleszterin 0, 90-1, 80 és az LDL koleszterin nem több mint 2, 59 mmol/ liter legyen. A triglicerid kívánatos szintje 1, 85 mmol/l. ) Gyógyszer nélkül is javulhatunk? Ha a laborvizsgálat kimutatja, hogy kicsit magasabb a koleszterinszintünk, orvosunk azonnal életmód–változtatást javasol. Fogadjuk meg, hogy leszokunk a dohányzásról, csökkentjük vagy teljesen elhagyjuk az alkoholt, zsírszegény lesz az étrendünk, és olajjal készült ételeket fogyasztunk. A legjobb "fékek" magas koleszterinszint esetén A népi gyógyászat tapasztalatait erősíti meg, hogy a vöröshagyma és különösen a fokhagyma tartalmaz olyan anyagot, amely megakadályozza, hogy a koleszterin és a trigliceridek (vérzsírok) lerakódjanak az érfalakon.

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek. Sok betegségtől megóv minket, ha jók a koleszterinszint értékeink. Mi magunk is sokat tehetünk azért, hogy ezt elérjük. Valamennyi koleszterinre szüksége van szervezetünknek: fontos építőköve ez a sejtmembránnak, egyaránt fontos idegpályáink védelme szempontjából és emésztőnedveink számára, de nélkülözhetetlen a szervezetben keletkező D-vitamin, valamint egyes hormonok kiválasztásához is. Amikor húst eszünk, automatikusan emeljük koleszterinszintünket. Viszont meg kell különböztetnünk a "jó" HDL koleszterint a "rossz" LDL koleszterintől. Ez utóbbi azért rossz, mert lerakódik az érfalakban, emiatt ereink idővel szűkülnek és rugalmatlanabbá válnak. Ez különösen szívünk számára veszélyes: a szívizmot ellátó koszorúerekben így kevesebb tápanyagot és oxigént kapnak a sejtek, ami akár szívinfarktushoz is vezethet. Az LDL koleszterinértékeinket kell tehát mindenképpen a normál értékre csökkenteni.

Tue, 20 Jul 2021 07:44:23 +0000