1. Miért lassú a számítógépem teljes
  2. Miért lass a számítógépem name
  3. Miért lass a számítógépem youtube

Amikor egy PC, legyen az asztali számítógép vagy notebook elkezd sztrájkolni, azaz megmagyarázhatatlanul belassul, akadozik, váratlan kék halálokat produkál, az a világ legidegesítőbb dolgainak egyike. Az ember csak ül a klaviatúra fölött, meredten bámulja a képernyőt, amin nem történik semmi, és közben úgy érzi, hogy pillanatokat, perceket, órákat lopnak el az életéből. És nem is téved nagyot. Pontosan ez történik. Előbb-utóbb mindenki eljut odáig, hogy ennek véget kell vetni. A legtöbben úgy határoznak, hogy venni kell egy újabb, gyorsabb, erősebb gépet, ami persze igen komoly és fájdalmas kiadás. De nem kell ennek feltétlenül így lennie! A lassú gép csökkenti a hatékonyságot, és infarktust is okozhat! Forrás: Origo Mutatunk egy pár trükköt, módszert, amelyek esélyt adnak arra, hogy súlyosabb kiadások nélkül orvosoljuk a problémákat a Windows operációs rendszert futtató számítógépeken. Helyet-helyet! Sokszor az is okozhatja a lassulást, hogy egyszerűen nincs elég hely a merevlemezen vagy SSD-n. Jellemzően akkor szokott látványosan visszaesni a sebesség, akkor kell sokat várni akár egy internetes oldal betöltésére is, ha 15 gigabyte-nál kevesebb a szabad tárolókapacitás.

Miért lassú a számítógépem teljes

miért lass a számítógépem woman miért lass a számítógépem name

Na, ott ki lehet kapcsolni a víruskeresőt. De csak a pásztázót! Nehogy az egészet lekapcsold, mert akkor védtelen lesz a géped! Ha használod az Msn-t, akkor belépés után az is szeret kommunikálni az anyacéggel. Nyugi, nem titkos infókat továbbít rólad, csak éppen kapcsolatban van, ami szintén lefoghat a kapacitásból. A Windows rendszeresen frissíti magát, de ez az idő percekben mérhető, és ki is jelzi, hogy éppen frissítéseket tölt le, tehát a lassulás oka ez is lehet. Lassulás oka 3: Na, és most elérkeztünk a vírusokhoz! A vírusok a programjainkkal indulnak el. Például képnéző programmal, szövegszerkesztő programmal, zenelejátszó programmal, levelező programmal. Minél több programot nyitunk meg (majd csukunk be), annál lassabb a gép (ilyenkor kezd az agyvíz felforrni). Utána már hiába csukjuk be a programot, a vírus nem lehet leállítani. Nem megoldás, de ebben az esetben is ideiglenes időnyerés lehet a számítógép leállítás-újraindítás, mert a vírusok, férgek imádják telerakni magukkal a memóriát, ( a leállítással meg ugyebár kiürítjük a fizikai memóriát).

2. Hibás hardver a gépben. 4. Karbantartás hiányos rendszer. 5. Vírusos operációs rendszer. Mi számít egyáltalán öreg számítógépnek. Minden olyan számítógép amire már nem tudsz feltenni egy mai modern operációs rendszert, vagy ha fel is teszed nem lesz kellően gyors. Nyugodj meg a tíz éves vagy annál fiatalabb géped biztos, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik. Persze ez attól is függ mire szeretnéd használni. Mert például alapszintű használatra még teljesen tökéletes. A következő cikkből megtudhatod, hogyan turbózd fel és mentsd meg a kidobástól, az öreg számítógépedet. Hogyan mentsd meg az öreg PC-t a kidobástól. A cikket ide kattintva éred el HIBÁS HARDVER A GÉPBEN. A számítógépedbe épített hardverek, meghibásodása nem minden esetben jár teljes működésképtelenséggel. Több olyan eszköz is lehet ami meg akadályozza a normális használatot, azonban két nagyon fontos elem, a merevlemez és a rendszer memória hibája végzetes szinten képes le lassítani a rendszered. Mindkét hardver rendszeres ellenőrzése fontos.

Miért lass a számítógépem name

  1. Szolnok használt konzol
  2. Szilveszter a bakonyban city
  3. Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola |
  4. Miért lass a számítógépem friend
  5. Nyíregyházi főiskola mezőgazdasági kar
  6. Hpv szűrés menete férfiaknál o
  7. Háromkerekű bicikli felnőtt használt
  8. Így nézheti meg, mi lassítja a számítógépét | 24.hu
  9. I Spit on Your Grave 3 / Köpök a sírodra 3 (2015) - Kritikus Tömeg
  10. Miért lass a számítógépem poem

2018. okt 11. Előfordulhat hogy döcögősebb a gép mint volt. De szerencsére a Windows 10 is karbantartható. Itt van 10 tanács, amivel újra fürge lehet a masina! 1. Automatikusan induló szoftverek Start menü Keress rá, hogy "Feladatkezelő" Felül menj az indítás menüpontra Itt azokat a programokat érdemes jobb klikk - letiltani amiket nem használsz, vagy nem kell hogy magától elinduljon. Ez jelentősen megnövelheti a számítógép indulási idejét. 2. Kevesebb effekt Szép a windows 10, nekem legalábbis tetszik. De lehet hogy a kevesebb csili-vili effekt mellett gyorsabb volna. Jobb klikk a Start menüre Rendszer menüpont Lejjebb Rendszerinfó-ra klikk Bal oldalt Speciális rendszerbeállítások Teljesímény fülön Beállítások Válasszuk a Legjobb teljesíményt, vagy az Egyéni-nél kapcsoljuk ki a nekünk nem szükséges effekteket. 3. Felesleges programok törlése Kattints a Start menüre, a keresőbe írd be hogy Vezérlőpult. Programok eltávolítása fülön a felesleges szoftvereket érdemes letörölni. Foglalják a helyet, és ha nincsenek használva nem kell hogy a gépen legyenek.

Nem titok, hogy sokszor a Google Chrome böngészője a ludas, ha lassú a számítógépünk böngészés közben. Valószínűleg sokaknak nem mondunk újat azzal a tanáccsal, hogy nem érdemes tabok sokaságát felhalmozni és egyszerre megnyitni a böngészőben, mivel ez a tevékenység zabálja a memóriát, ám kevesebben tudják, hogy hasonló hatással bírhatnak az eszköz teljesítményére a különféle beépülő kiegészítők is. A legegyszerűbb, ha windowsos gépek esetében megnyitjuk a Feladatkezelőt (a Ctrl+Alt+Del paranccsal előhívható), Mac gépeken pedig a Tevékenységfigyelőt. Ha azt látjuk, hogy a Chrome böngésző jelentős mennyiségben lefoglalja a gép processzorát és memóriáját, érdemes körbeszagolnunk, hogy azon belül is mi a helyzet a megnyitott weboldalakkal, valamint telepített kiegészítőkkel. Forrás: Ezt az alábbi módon tehetjük meg: Nyissuk meg a böngésző jobb felső sarkában található Beállításokat, amit három pötty jelez. Itt keressük a További Eszközök menü alatt a Chrome saját Feladatkezelő -jét. Ezen a panelen láthatjuk listázva, hogy mely böngészőhöz kapcsolódó feladatok a leginkább erőforrás igényesek.

A számítógép tisztításának az ára szerviztől függ, de nagyjából 3000 forintból már meg lehet úszni a dolgot. És ha már itt tartunk: A processzorban és az ott keletkező hő elvezetésére szolgáló hűtőborda között egy pasztaféleség található. Az évek során ez folyamatosan kopik, míg eljuthatunk odáig, hogy gyakorlatilag teljesen eltűnik. Ez is okozhat túlmelegedést és ezáltal teljesítménycsökkenést, vagy radikális esetben a gép automatikus kikapcsolásával is járhat. Viszont az újrapasztázásával ez a hiba tökéletesen megoldható. Ez esetben sem javasoljuk az otthoni tákolást, a mekkmesterkedés a számítógépek esetében ritkán kifizetődő, a pasztázásnál pedig merénylettel is felérhet. Jobb ezt is tehát egy szervizben elintéztetni, ahol a tisztítással, teszttel együtt nagyjából 7-8000 forintot kérnek el érte. Végszóként tehát annyit mondhatunk el, hogy nem kell rögtön a boltok árlistáit nézegetni, ha lassú, akadozik a számítógép. Érdemes végigzongorázni a fent vázolt lehetőségeket, simán lehet, hogy ezek valamelyike vagy kombinálásuk komoly javulást eredményezhet.

Miért lass a számítógépem youtube

Lassulás oka 1: Először nem árt tisztában lenni azzal, hogy mennyi memóriánk van a gépben. Egy Xp-nél MINIMUM 512 Mb RAM-ra van szükség, ahhoz, hogy órákon keresztül böngészhessünk, videózgassunk, játszhassunk, levelezzünk, szerkesszünk. Ha sok időd van, akkor kevesebb RAM is elég. (A RAM-oknak különféle fajtái vannak, erre figyelj oda, hogy az alaplapodhoz passzoljon! A boltban tudnak segíteni mikor bővíteni szeretnél, ha felírod az alaplap fajtáját, számát. ) Ez ugye a fizikai memória. Létezik még a virtuális memória, ahova ideiglenesen kerülnek bizonyos cuccok, nem fogok bele a magyarázkodásba, ez általában alapbeállításon megy, a winchesterre tárol infókat, elkülöníti magának a helyet a merevlemezről. Ha ezt átállítod az ajánlottnál kevesebbre, akkor is lelassulhat a gép! Úgyhogy inkább ne nyúlj hozzá, ha kevés a helyed, és sokallod, amit a virtuális memória elfoglal, akkor vegyél winchestert! Ha elkezd lassulni a gép, mondjuk 5-6 órás masszív használat után, akkor egy leállítás, minimum 20 másodperc várakozás utáni újraindítás megoldhatja a dolgot, és utána újra 5-6 órán keresztül gond és csigatempó nélkül használhatod a számítógéped!

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

Ezután válassza ki a halálra ítélt szoftvert, kattintson rá a jobb egérgombbal, és klikkeljen az "Eltávolítás"-ra. Ezt tényleg mindenki el tudja végezni informatikus kolléga segítsége nélkül. Csak arra kell nagyon vigyázni, hogy nehogy valami létfontosságú szoftver kerüljön a kukába. Szóval mielőtt valaki parancsot ad a megsemmisítésre, azért érdemes előtte tájékozódnia, ha nem teljesen biztos a dolgában. Forrósodik a helyzet A számítógépek alkatrészei, a processzor, a videókártya, a chipek, a vezérlőegységek, a memória és az adattárolók rengeteg hőt termelnek. Ennek elvezetéséről komplex hűtőrendszer gondoskodik, amely azonban az évek során veszíthet hatékonyságából. Az egyik leggyakoribb ok, hogy a levegő cseréjéről gondoskodó ventilátor a por miatt nem képes a megfelelő sebességen pörögni, vagy hogy a kosz eldugít bizonyos fontos, de mégis igen keskeny szellőző csatornákat. Ha pedig a meleg levegő beszorul, akkor a gép automatikusan csökkenti a teljesítményt, ami értelemszerűen lassuláshoz vezet.

De ha egymás mellé rendezzük őket, akkor a fejnek csak a szomszédba kell átugrania egy fájl több elemének összeszedéséhez. Ugyanúgy jobb klikk egy meghajtóra amelyiket töredezettségmentesíteni szeretnéd Tulajdonságok Eszközök Optimalizálás Itt már mehet is a karbantartás. Érdemes először egy elemzést csinálni, hogy kiírja mi is a helyzet. Hogyha ajánlott az optimalizálás, akkor mehet neki. 8. Háttéralkalmazások A tudtod nélkül futnak a háttérben, erőforrásokat lefoglalva. Gépház Adatvédelem Háttérben futó alkalmazások Érdemes kikapcsolni a felesleget.. 9. Virtuális Memória beállítása Amennyiben a memória betelik, akkor a merevlemez jön. Nem olyan gyors mint a ram, de szükség esetén muszáj használni. Érdemes beállítani megfelelően, a jó működéshez. Start menü jobb gomb > Vezérlőpult > Rendszer és biztonság. Itt kattints a Rendszerre, majd a Speciális rendszerbeállításokra a bal oldali oszlopban! A Teljesítmény mezőben kattints a Beállítások gombra! Majd a megjelenő Teljesítménybeállítások ablakban a Speciális fülre.

  1. Fiatal
Mon, 19 Jul 2021 19:58:54 +0000